0   0 Likes

Cafe Bianco

Cafe Bianco

Location

Wały Dwernickiego 11 paw. 4,5 Czestochowa Poland 42-200

Contact Info

  • +48-343651103  

Accepts Credit Cards : Yes

Price Ratings : $$

Parking : Private Lot

General Features : Kids Friendly, Outdoor Seating, Takes Reservations, Take-out, Walk-Ins


About Business

Cafe Bianco powstało w ubiegłym wieku, a dokładnie 1993r, na terenie modnego wówczas częstochowskiego Biznes Centrum. Na początku w tym miejscu działała cukiernia A.Blikle. powiększenie oferty min. o serwowana kawę sprawiło, że właściciele postanowili zamienić to miejsce w kawiarnię i nazwać je "Cafe Bianco". Ich zamysłem było stworzenie miejsca wyjątkowego, otwartego na każdego klienta, który w domowej atmosferze Cafe Bianco, chce miło spędzić czas wolny.

Od początku działalności miejsce zyskało sobie rzeszę stałych bywalców, którzy po dzień dzisiejszy chętnie zaglądają do kawiarni. Można tu spotkać licealistów i studentów podczas spotkań w kręgu przyjaciół, pary zakochanych, którzy właśnie w Cafe Bianco chcą wyznać sobie miłość, a nawet oświadczyć się, a także wszystkich tych, którzy przychodzą tu na spotkania towarzysko-biznesowe. Do kawiarni chętnie zaglądają również seniorzy, którzy za symboliczną złotówkę mogą skosztować pysznej kawy. Ta wyjątkowa promocja dotyczy osób uczestniczących w akcji “Kawa dla Seniora”. Kawiarnia organizuje również imprezy okolicznościowe np.: urodziny oraz wieczory panieńskie i kawalerskie.

Latem działa tu ogródek letni, który dzięki swojej oryginalności wykonanej aranżacji został trzykrotnie nagrodzony w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy. Położenie kawiarni w sercu miasta oraz dobry dojazd (parking przy Filharmonii, przejście nową kładką) ułatwią każdemu dotarcie do tego miejsca.

Oprócz pysznej kawy, w tym również mrożonej, i artystycznego klimatu, częstochowian do tego miejsca przyciągają serwowane słodkości i specjały. Niewątpliwie prym wiedzie szarlotka podawana na ciepło z bitą śmietaną. Sekret przepisu szarlotki, jak twierdzi menadżerka kawiarni, tkwi w tradycyjnej domowej recepturze ciasta oraz gatunku jabłek użytego do jego produkcji. Menu uzupełnia również tiramisu, zestaw smakowitych deserów oraz naleśniki podawane na wiele sposobów. W kawiarni odbywają się również koncerty oraz wystawy. Obecnie można podziwiać wystawę fotografii Małgorzaty Janik. Cafe Bianco to jedna z najstarszych i pierwszych tego typu kawiarni w mieście. Już za rok będzie obchodzić zasłużoną osiemnastkę. I z tą osiemnastą kawiarnia szykuje dla swoich klientów jeszcze więcej imprez kulturalnych i wyjątkowych atrakcji.


Also listed under
Product Section
Offer Section
Faq Section
Menus
Tweets
Facebook Page


Is this your business? Claim it now.

Make sure your information is up to date.
Get The Pitnit App

See contact information and photos of nearby businesses and bookmark your favorite places on the go


Listings On Pitnit In Numbers

Countries

Cities

Businesses Listed

Pitnit Social Features


Share Latest Updates with Friends

Instantly connect, share and communicate with all of your friends, and get discovered online.

Connect with Friends & Businesses

Easily stay connected with your friends and favourite businesses using a common chat interface on Pitnit.

Get Reviews and Recommendations

Make informed purchasing decisions based on reliable reviews and recommendations through your circle of friends.

Manage Everything At One Place

Manage all your social and professional contacts, albums, groups, events and favourite businesses at one place.

Discover Products, Offers & Discounts

Make informed and better purchasing decisions by knowing detailed information about products, services, offers and discounts.